BERITH
tuntud ka kui
BAAL-BERITH, BAAL-BERETH, BAAL-TAMAR,
BEAL, BOFI ja BOLFRY.

Tähtkuju positsioon: 15- 19 kraadi Lõvi *(1-10 Kaljukits).
●8.-12. august *(22.-30. detsember)
●Tarotkaart: (2 Pentaklit): 6 vardat *(2 Pentaklit)
●Küünla värv: Lilla
●Taim: Heliotropium
●Planeet: Jupiter *(Veenus)
●Metall: Tina *(Vask)
●Tule element *(Maa)
●Auaste: Hertsog
●Berith on päevane deemon ja valitseb 26 vaimude leegioni üle.p
*[Thothi antud]


"Baal" tähendab "Issand". "Baal-Berith" tähendab "isand Berith". Ta ennustab tulevikku, tunneb minevikku ja suudab metalli kuldseks muuta. Ta aitab tõusta kõrgetele kohtadele ja saada autasusid. Ta räägib väga selge ja pehme häälega.
SIGIL

Baal-Bereth on Jõulude ja Jõulupuu isa. "Jõulupuu, mis on nüüd meie seas nii levinud, oli võrdselt levinud nii paganlikus Roomas kui ka paganlikus Egiptuses. Egiptuses oli see puu palmipuu; Roomas oli see kuusk; palmipuu tähistas paganlikku Messiat kui Baal-Tamari, kuusk viitas talle kui Baal-Berithile. "1 "Jõulupuu, nagu on öeldud, oli Roomas üldiselt teine puu, isegi kuusk; kuid just sama mõte, mis sisaldus palmipuus, sisaldus ka jõulukuuses; sest see sümboliseeris varjamatult vastsündinud Jumalat kui Baal-Berithi, "lepingu Issandat", ja varjutas seega tema võimu igavest olemust, mitte seda, et ta pärast oma vaenlaste ees langemist oli tõusnud võidukalt nende kõigi üle." Ta oli ka oma vaenlaste üle võidutsenud." 2

Egiptuses kummardasid nad Nimrodi kui palmi, viidates talle kui Messiasele "Baal-Tamar". Kõige vanemate baalide seas tunti teda kui Baal-Berethi, "kuusepuu isandat". Ta arenes edasi Baal-Berithiks, "lepingu isandaks". Vana-Roomas, kus samuti kummardati kuusepuud, kutsuti teda "Baal-Berith".

25. detsembrit tähistati Roomas kui päeva, mil võidukas Jumal ilmus taas maa peale, ja seda peeti Natalis invicti solis, "Võitmatu Päikese sünnipäevana". Nüüd kujutab jõulupuu Nimrodi, tuntud kui päikesejumal, kuid tema vaenlaste poolt maha raiutud surnud varsi; jõulupuu kujutab Nimrodi - tapetud jumalat, kes on uuesti sündinud. Muistne tava suudelda müstikapuu oksa all, mis oli kõige tavalisem druiidide seas, pärines Babülonist ja kujutas Messiat, "meest oksa". Puuvõõrikut peeti jumalikuks oksaks - oksaks, mis tuli taevast ja kasvas maast võrsunud puu küljes. Nimrodi, looduse jumalat, sümboliseeris suur puu. Kuid kuna ta oli oma parimas eas maha raiutud ja tapetud, sümboliseeriti teda nüüd kui okasteta puukändu, mida nimetati jõulupuuks. Siis tuli suur madu ja mähkis end ümber Nimrodi (kännu). Imekombel ilmus kännu kõrvale uus puu, mis sümboliseeris Nimrodi ülestõusmist ja võitu surma üle. Siin on illustratsioon iidse Efesose mündi kohta:

Baal-Berithi tunti ka kui "lepingu isand" ja kui "Jumal Berith". Ta oli populaarne jumal ja teda kummardati Kaananimaal, Filisteas ja Sekemis. Ta oli Sekemi ja mõnede naaberlinnade vahel sõlmitud lepingu kaitsja, mis algselt olid iseseisvad, kuid mis lõpuks heebrealaste poolt allutati.

"Kõik iisraellased, kes võisid Sechemis elada, oleksid lihtsalt või kaitstud võõrad ja mitte lepingu osapooled. Baal-Beriti templis oli riigikassat, millest kodanikud tegid Abimelekile annetusi. Seal astus Gaal esimest korda esile kui mässu juht, ja selle ümbruses leidsid Sekemi torni ("akropoli") elanikud mässu lõppedes ajutist varjupaika Abimeleki eest." 3


"Baal-Berit oli tuntud ka kui "kogukonna jumal".


Allpool on fotod Baal-Beriti templi iidsetest jäänustest:


Baal-Beriti templi jäänused on ümmargune, maaga täidetud platvorm, millel kunagi seisis massiivne tempel. See on dateeritud 13./12. sajandisse eKr. ja oli 86 jalga pikk ja 78 jalga lai ning selle seinad olid umbes 19 jalga paksud. "Arheoloogid usuvad, et tegemist oli kahekorruselise hoonega.
Sellel oli üks sissepääs idasuunas, mille keskel asus katust toetav sammas ja mõlemal pool sissepääsu oli massiivne torn. Idapoolses tornis oli trepp, mis võis viia teisele korrusele. Peasaali sees oli kaks rida sambaid. Templi ees asuval poolringikujulisel platvormil leiti osa pühast sambast või seisvast kivist (näha ülaltoodud foto paremal pool), arheoloogid usuvad, et see tähistas templi sissepääsu."

________________________________________

Alexander Hislopi "Kaks Babüloni" 1858


2 Encyclopedia Biblica: A Critical Dictionary of the Literary Political and Religious History the Archeology Geography and Natural History, © 1899 of the Bible


3 Ibid.


Illustratsioonid võetud: Alexander Hislop 1858 "The Two Babylons".


Tagasi Deemonite, Põrgujumalate lehele 

 

©Copyright 2005, Joy of Satan Ministries;

Kongressi raamatukogu number: 12-16457