Beltane


Beltane [hääldatakse "B'yal-t'n"] on iidne viljakuse tähistamine. Beltane on ka saatanlik uusaasta ja iidne traditsiooniline kevadpüha. Viljakusepühad pärinevad Vana-Mesopotaamiast. Koos pidustustega toimusid orgiad, et soodustada toiduloomade viljakust ja saagi rohkust tuleval aastal. Beltane on saatanlikus kalendris otse Samhaini [Halloweeni] vastas, kuna Samhain on saagikoristuse aeg. Beltane on ka päikese tagasipöördumise, viljade istutamise ja kevade taassünni tähistamine.

Vana-Mesopotaamias tunti seda viljakuse riitust kui "Zagmuku", Zagmuku tähistati esimesel uuskuul pärast kevadist pööripäeva. Muistsed inimesed tähistasid ka saagikoristust, mis oli otse Zagmuku vastas, mis oli algne Samhain.

Kuna püha keskendus uuestisünnile, loeti 12 päeva kestnud festivali neljandal päeval ette algne loomisepos Enuma Elish. Algselt tähistati seda püha sumeri jumala Enlili [Baal] auks ja sellest pärineb ka nimetus "Beltane". Mesopotaamias teenis uusaastapüha ka kogukonna ja jumalate vahelise sideme kinnitamiseks, kogukonda esindas templirituaalides kuningas, sest kuningas oli vastutav maise harmoonia pideva hoidmise eest ja teda peeti vastutavaks jumalate ees. Kuningas ühines koos ülempreestrinnaga ziggurati sisemises pühamus ja mõlemad teostasid rituaalset seksi.

Saatanlik aasta põhineb looduslikul tsüklil. Kaheksa suurt sabatit on Päikese aasta [666] pööripäevade ja pööripäevade vahelised 4 ristkvartali päeva. Neli ekvinoktsiumi ja solstiitsiumi põhinevad Päikese liikumisel. Ekvinoktsiumid on Päikese liikumise keskpunktid ja solstiitsiumid on selle liikumise lõpp-punktid. Need neli päikesepunkti on kosmilised sündmused, mis põhinevad Maa ja Päikese liikumisel ning sümboliseerivad valguse ja pimeduse vastastikust mõju. "Seda kuupäeva on pikka aega peetud sodiaagi "jõupunktiks" ja seda sümboliseerib härg, üks "tetra-morfsetest" tegelastest, mis on kujutatud Tarot-kaartidel, Maailma ja Õnnerattal. [Teised kolm sümbolit on Lõvi, Kotkas ja Vaim." ¹

Neid on näha ka Egiptuse sfinksi juures. "Astroloogid tunnevad neid nelja figuuri kui nelja "fikseeritud" sodiaagimärgi [Sõnn, Lõvi, Skorpion ja Veevalaja] sümboleid ja need on loomulikult kooskõlas nelja suure nõiamärgiga." ²

Beltane on kevadise pööripäeva ja suvise pööripäeva vaheline keskpunkt. Maa joondumise tõttu sel olulisel ajal on telepaatiline side jumalate ja vaimumaailmaga väga avatud. See on suurepärane aeg deemonitega suhtlemiseks.

Beltane algab 30. aprilli õhtul päikeseloojangul. See komme pärineb keltidelt, kes arvutasid oma päevi alati päikeseloojangust päikeseloojanguni. Päikeseloojang oli aeg, mil druiidipreestrid süütasid Baal-tuled küngaste tippudel.

Beltane'i tuled sümboliseerisid elu ja viljakuse sädet. Traditsiooniliselt koosnesid Beltane'i tuled üheksast erinevast puuliigist võetud puidust, mis süüdati spetsiaalselt ettevalmistatud pühal ruudul. Ruudustik loodi nii, et maapinnale joonistati ruut ja jagati see kaheksaks väiksemaks ruuduks. Kaheksast välimisest ruudust kaevati välja ja eemaldati muru, jättes üheksanda ruudu keskele puutumata. "Beltane'i tuli sümboliseeris kogukonna keskset tuld. "Need kohalikud pühad tuleasemed esindasid müstilist jumalikku tuld kõigi asjade keskmes, mille elutähe kannab igaüks meist endas." ³

Beltane'i õhtut on traditsiooniliselt tähistatud alasti orgialiku seksiga. Moodustati paarid, hüppati läbi jaanitulede leekide ja mindi hommikuni metsa, tegeledes pärast intensiivset pidutsemist kogu öö seksiga. Riietuse või rituaalse rüü kandmine oli leekidest läbi hüppamisel liiga ohtlik. Sageli sõidutati karja kahe sellise lõkke vahele [Tammepuit oli nende jaoks lemmikkütus]. Järgmisel hommikul viidi nad oma suvistele karjamaadele.

Pidujad tantsisid alasti ümber majalos-i. Majalos on pärit Egiptuse obeliskist ja kujutab püsti seisvat fallost [peenist]. Traditsiooniliselt on see valmistatud kasepuust, mis on puhastusepuu.

"Nõiakirjanike Janet ja Stewart Farrari sõnul oli Beltane'i tähistamine põhimõtteliselt "...häbitu inimseksuaalsuse ja viljakuse aeg. Selliste assotsiatsioonide hulka kuuluvad ilmselge fallos-sümboolika majos ja hobusega ratsutamine. Isegi pealtnäha süütu lastelaule "Ride a cock horse to Banburry Cross..." säilitab selliseid mälestusi. Ja järgmine rida "...to see a fine Lady on a white horse" on viide "Lady Godiva" iga-aastasele ratsutamisele läbi Coventry. Igal aastal peaaegu kolm sajandit pidas alasti küla neiu [kes valiti mai kuningannaks] seda paganlikku riitust, kuni puritaanid tegid sellele tavale lõpu." 4

Muud maipüha kombed hõlmavad oma kinnistu piiride läbikäimist, aedade ja piirimärkide parandamist, korstnapühkimise teostamist, vibulaskmise turniiridel osalemist, tantsimist, pidutsemist, muusikat, joomist ja ihadele järeleandmist.

Vanas-Egiptuses tunti kevadist viljakusfestivali, mida tähistati Het-Heri ajal, kui "Rõõmsa Liidu festivali". Maamärgi Sõnni energia tähistab viljakust ja kasvuperioodi algust; päikese ja kuu liit sümboliseeris meessoost [päikese] ja naissoost [kuu] ühinemist; uut kuud. Vanad egiptlased tähistasid seda püha kunsti, muusika, tantsu, etenduste ja seksuaalvahekorraga.

Joy of Satan Ministries töötab selle nimel, et vabastada satanism kõigist juudi/kristlikest kahjuritest, mis on seda sajandeid nakatanud. Teine nimetus 30. aprilli pidustustele on "Valbörg'i püha/Volbriöö" (The Feast of Valbörg). Me keeldume nimetamast seda ööd "Walpurgise ööks". "Walpurgis" on ühe kristliku pühaku nimi.

Aastaid tagasi peeti Saksamaal Harzi mägedes asuval Brockeni tipul suuri hingedepäevi. Must missa, pidustused ja orgiad kestsid hommikuni, tantsiti suure jaanitule ümber ja tähistati intensiivselt.

Volbriöö püha on viljakuse tähistamine, mis on pärit viikingite ajast. Festival levis üle kogu Euroopa. Sel ajal on loor maa ja astraal-/vaimumaailma vahel väidetavalt väga õhuke. Sellel ööl, eriti südaööl [30. aprill - 1. mai] toimuval on eriline tähendus. Kõik rituaalid, maagia, vaimsed sidemed ja sellega seonduv on sel pühal ööl palju võimsamad.

 

Viited:


¹ Mike Nichols "The Eight Sabbats of Witchcraft".

² Ibid.

³ Nigel Pennicki "Pagan Book of Days".

4 The Eight Sabbats of Witchcraft by Mike Nichols.

The Religion Of Babylonia and Assyria by Morris Jastrow, Jr., PH.D., 1898


© Copyright 2005, Joy of Satan Ministries;

Kongressi raamatukogu number: 12-16457