Tulehingamine [Kapalabhati]

1. Tõmmake oma kõhulihaseid jõuliselt kokku, tekitades väljahingamise, pumbake kõhulihaseid sisse ja välja, kõvasti ja kiiresti, kuid kontrollitult. Õhk siseneb iseenesest teie kopsude ülemisse ossa. Kasutage oma kõhulihaste kiiret kokkutõmbumist, et selle harjutuse abil sisse- ja välja hingata. Kokkutõmbed peaksid olema rütmilised.

2. Harjutage paar korda ja omandage tunnetus.

3. Tehke 20 järjestikust, sisse ja väljahingingamist, kasutades oma kõhulihaseid kiirelt järjestikku, ja 20. hingetõmbe lõpus hingake välja, hingake sisse ja täitke oma kopsud, tõmmake oma pärakut kokku, laske lõug rinnale, hoidke hinge kinni nii kaua, kui teile on mugav - ÄRA ÜLE PINGUTA!

4. Hingake aeglaselt välja.

Ülaltoodu moodustab ühe ringi. Väljahingamine peaks olema lühike ja sissehingamine passiivne ja pikem. Ringe suurendatakse kõhulihastega tehtud pumpamiste arvu lisamisega. Kõigepealt proovige teha kolm komplekti 20 pumpamist ja siis mõne aja pärast suurendage 30-ni, seejärel 40-ni, kuni teete 60 pumpamist.

Mida see hingamisharjutus teeb:

1. See suurendab hapniku hulka kehas

2. See suurendab soojuse hulka. Gooti ja keskaja alkeemikuid nimetati "puhutajateks" ja alkeemiamaalidel kamina ääres olev lõõts oli selle harjutuse sümboliks.

3. SEE HINGAMINE ON KUNDALINI JOOGA ALUS

ÄRGE tehke seda harjutust, kui olete rase, teil on probleeme kõrge vererõhuga, teil on song või mõni muu kõhuga seotud füüsiline probleem.

Siin on link YouTube-i videole mis, näitab, kuidas seda hingamisharjutust õigesti sooritada.
TÄHELEPANU* See YouTube'i video on siin lingitud ainult lühikese [17 sekundi pikkuse], kergesti mõistetava demonstratsiooni jaoks ja see ei ole mingil moel seotud Joy of Satan Ministries'iga.

 

© Copyright 2009, 2013, Joy of Satan Ministries;

Kongressi raamatukogu number: 12-16457

Tagasi jooga hingamise juurde 

TAGASI SAATANLIKU JÕUMEDITASIOONI PEALEHELE