Vahelduv nina [Päike/Kuu] hingamine [Anuloma Viloma]


Vahelduv nina [Päike/Kuu] hingamine [Anuloma Viloma]

1. Asetage pöial parema ninasõõrme kohale, sulgedes parema ninasõõrme, ja hingake läbi vasaku ninasõõrme sisse lugedes neljani ning hoidke hinge kinni lugedes kuueni.

2. Asetage pöial vasakule ninasõõrmele, sulgedes pöidlaga vasaku ninasõõrme, ja hingake nüüd aeglaselt ja ühtlaselt välja lugedes neljani.

3. Hoides vasakut ninasõõrmesse pöidlaga suletuna, hingake läbi parema ninasõõrme sisse, loendades neljani ja hoides kinni kuueni.

4. Sulgege pöidlaga parem ninasõõrm ja hingake läbi vasaku ninasõõrme välja, loendades neljani.

5. Hoidke pöialt paremal ninasõõrmel. Hingake läbi vasaku ninasõõrme sisse, loendades neljani, hoidke kinni kuueni, asetage pöial vasakule ninasõõrmele ja hingake läbi parema ninasõõrme välja, loendades neljani.

Hingake sisse läbi vasaku ninasõõrme.

Hoidke sissehingamise lõpus hinge kinni.

Hingake välja parema ninasõõrme kaudu.

Hingake sisse parema ninasõõrme kaudu.

Hoidke sissehingamise lõpus hinge kinni.

Hinga välja läbi vasaku ninasõõrme

Ülaltoodu moodustab ühe ringi.

Need, kes on hingamisharjutustega alles alustanud, peaksid tegema viis ringi, kuid mitte rohkem. Võib kuluda mitu kuud, enne kui liigute suurema arvu ringide juurde. Kogenud mediteerijad võivad teha kümme ringi või rohkem. Pidage meeles, et kõikide hingamisharjutuste puhul on vähem alati parem, teisisõnu, ärge kunagi pingutage üle ühegi hingamisharjutusega ega tehke rohkem, kui on mugav. Te ei tohiks KORDAGI tunda, et hakkate väsima, sest see on hoiatus lõpetamiseks. Ärge kunagi hoidke hinge kinni kauem, kui on mugav. Hingamisharjutusharjutustega ülepingutamine võib olla ohtlik.

Oluline on lõdvestuda ja võtta aega selle harjutuse tegemiseks.

Edasijõudnud mediteerijate puhul võivad ajad varieeruda võrdsest, näiteks suhe 2 sissehingamisel, 8 kinnihoidmisel ja 4 väljahingamisel, kuid see peab olema järjepidev kogu meditatsiooni vältel.

Ülaltoodud harjutust on suurepärane sooritada pärast tervendava töö või mis tahes energia väljutamist nõudva töö tegemist, kuna see toimib hinge energiat tasakaalustavalt.

Ülaltoodud harjutus suunab prana/nõiavõime pea ja ülemiste tšakrate juurde, tasakaalustab ida ja pingala kanaleid [päikese ja kuu nadid] ning töötab nende puhastamiseks, et kundalini madu saaks ohutult üles tõusta.

Fookust ja kerget surve hinge kinnihoidmisel võib suunata käbinäärmele või mõnele teisele tšakrale. 

© Copyright 2009, 2013, 2018, Joy of Satan Ministries;
Library of Congress Number: 12-16457


Tagasi: Jooga hingamine 

TAGASI SAATANLIKU JÕUMEDITATSIOONI PEALEHELE