JOOGA

Füüsiline jooga koos Tai Chi'ga võib oluliselt võimendada jõudu. Allpool on toodud põhisessioon, mida saate teha iga päev.

MÄRKUS 29.9.2011:

Mis tahes meditatsiooni ja/või meditatsiooniga seotud harjutuste, nagu hatha/füüsiline jooga [allpool], kõige tähtsam aspekt on energiasüsti saamine. See peaks järgnema igale tõhusale vaimsele harjutusele. Neile, kes on uued, võib see võtta paar nädalat järjepidevaid harjutusi igapäevaselt, kuid te kindlasti tunnete ja tajute seda. Selleks on need harjutused mõeldud - et tõsta nõiavõimet ja võimendada hinge vägesid.

Ei ole oluline, eriti kui te olete nende harjutustega hakkama saanud, kas teil on televiisor, teie raadio või stereo või mis iganes, kui see ei sega teie liigutusi või teie võimet tõsta oma nõiavõimet. Mul on sageli olnud kõrvaklapid kõrvus, kui ma olen jooga-asanasid tehes CD-mängijat kuulanud. Pärast seda jätkasin ikkagi muusika kuulamist - isegi metalit, kui istusin paigal oma energiasüsti jaoks. Ainus asi, mis on oluline, on see, et sa istud pärast mõnda neist harjutustest mõnda aega paigal, et su energiasumin saaks käima, ja siis keskendud sellele.

Oluline on, et mitte kunagi ei tohi ennast sundida üheski venitusharjutuses. Jooga on väga erinev sportlikust venitusest. Seda tuleb teha lõdvestunud olekus ja mitte kunagi sundida. See on parempoolse ajuga seotud ja eesmärk on end võimestada. Igaüks võib füüsilist joogat ise õppida, vastupidiselt levinud arusaamale, et selleks peab olema õpetaja. Mina õpetasin end ise Richard Hittlemeni raamatuga "Jooga 28 päeva harjutuskava", kui olin 13-aastane. Kõige tähtsam on joogas minna *tunde järgi.*

Füüsilist joogat tuleks teha ka meditatiivses seisundis, et saavutada maksimaalne võimsus. Kui tunned kerguse tunnet, suurenenud bioelektrilisust ja jõudu, siis sooritad asanasid õigesti. Joogat on ka kõige parem teha üksi, sest teised või klass võivad olla segavaks teguriks. Joogat tuleks teha kindlas järjestuses - kas seistes, istudes, lamades VÕI ümberpööratult lamades, istudes seistes. Iga asanat tuleks hoida üks minut või raskemate asanade puhul hoida 10, 20 või 30 sekundit ja teha neid kaks või kolm korda. Tegutsege vastavalt sellele, kuidas te end tunnete. Kui te edenete, võite hoida pikemalt. Mõned adeptid hoiavad käelaba ja teisi asanasid 10 minutit või kauem. Pidage meeles, et me kõik oleme indiviidid. Enda aja mõõtmiseks, näiteks minutilise hoidmise ajal loe lihtsalt 60-ni, näiteks "tuhat üks, tuhat kaks, tuhat kolm, tuhat neli...". Te peaksite igas asanas lõdvestuma ja jääma täiesti liikumatuks. Ära kunagi pinguta üle ja pea meeles - mine ainult nii kaugele, kui sulle on mugav.

Allpool toodud järjestust tuleks teha järjekorras.

*Ümberpööratud asanat ei tohiks proovida need, kellel on ajuprobleemid, võrkkesta irdumine, emakakaelaprobleemid, kes on väga ülekaalulised või kellel on mõni seisund, mida võib süvendada suurenenud surve või verevarustus peas ja kaelas. Te võite teha teisi asanasid ja jätta ümberpööratud asanad välja.

Minge ainult nii kaugele, kui suudate, ja ärge kunagi pingutage. JOOGA *EI OLE* KERGEJÕUSTIK!

ALATI täiendage ettepainutusi tahapainutustega. Joogas peab alati olema ka vastupidine liigutus. Kui te keerate vasakule küljele, peate te ka paremale küljele keerama.

Iga joogaprogramm peaks sisaldama:

Kätelseis 
Kui ma esimest korda õppisin käte sooritama - olin väga noor ja muidugi oli see lapsena lihtne. Ma lihtsalt toetasin end vastu seina. Igaüks igas vanuses, kes on korraliku tervise ja kehakaaluga, võib õppida tegema kätelseisu. Hiljem võib proovida kätega seinast üha kaugemale ja kaugemale kõndida. Hoidke kätelseisu ainult nii kaua, kui see on mugav, aga proovige iga nädal lisada paar loetud numbrit. Mina eelistan peapealseisu asemel teha kätekõverdust, sest kätelseis avaldab vähem survet kaelavõlvile, tugevdab käsi ja randmeid ning on kokkuvõttes palju tõhusam. Seda võib teha ja toetada vastu seina, kuni saate seda teha seinast eemal.

Õlgadel seismine 
(ma ei ole kunagi kasutanud tekki, see on vabatahtlik)

Ader 

Kala 

Ettepoole painutamine 

Kobra

Rohutirts 

Vibu 

Keeramine 
Selle lihtsamaks muutmiseks võite ülaltoodud keerdu teha väljasirutatud jalaga.

Seisev ettepoole painutamine 

Kolmnurk 
Ülaltoodut võib teha nii kaugele, et asetate oma käe põlvele. Mõte on külgede sirutamine. Foto on edasijõudnutele. Inimesed, kes on paindumatud või uued, võivad alustada käe asetamisest põlve peale ja painutamisest, mitte edasijõudnutele põrandal. Edasi, kui te edenete, libistage oma käsi lihtsalt mööda sääre külge, seejärel pahkluule ja lõpuks põrandale.

Savasana
Jääge Savasana asendisse 5-15 minutiks ja tehke tühja meditatsiooni oma energiaväljale.

____________________________________

Satanism ja jooga:

"Saatan"

Satanism ja Kundalini

TAGASI JÕUMEDITATSIOONI PEALEHELE 

 

© Copyright 2005, Joy of Satan Ministries;

Kongressi raamatukogu number: 12-16457